Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya, kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurduğu ve görsel veya sözel paylaşımlar yaptıkları interaktif bir sosyal ağ platformlarıdır. Web 2.0 kullanılmaya başlanmasından sonra, sosyal medya uygulamaları (İnstagram,twitter,Youtube,Snapchat vb.) oluşturulmaya başlandı. Sadece Türkiye’de 60 milyon sosyal medya kullanıcısı bulunuyor, ve sayıları sürekli olarak artan sosyal medya kullanıcılarıyla birlikte sosyal medya, günümüzde hayatımıza yön veren bir platform oluşturmuştur. Bu nedenle kurumsal firmanızın reklamını yapmak ve Hedef kitlenize ulaşmak istiyorsanız Sosyal medya reklamcılığı bunun için en doğru yoldur. Sosyal medyanın, Radyo televizyon ve gazete gibi genel medyadan farkı, iletişimin çift taraflı olmasıdır. İnsanların büyük çoğunluğu sosyal medya da vakit geçirdikleri için, hedef kitlenizi sosyal medya üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Sosyal medya, reklam verme açısından önemli bir yer edindiği için sosyal medya reklamcılığı önemli bir adımdır. Sosyal mecralardaki hesaplarınızın takipçi ve beğeni sayısı popülerliğinizi ve kalitenizi simgelediği için, Sosyal medya uzmanlarımız ile birlikte sizlere özel kaliteli içerik oluşturmanızı sağlayarak takipçilerinizi doğal yollarla kazanmanızı sağlıyoruz.

Sosyal Medya reklamcılığı, sosyal medya ajansının Ürün ve hizmetlerinizi dijital platformlardaki hedef kitlenize daha kısa sürede ulaştırmayı sağlayan bir reklam türüdür. Sosyal medya danışmanlarımız dijital mecralarda ki hesaplarınızı düzenleyerek hedef kitlenize uygun içerikleri doğru zamanda paylaşırlar. Sosyal platformdaki hesaplarınızda paylaşılan içeriklerin, hedef kitlenize uygun olması çok önemlidir çünkü hedef kitlenize göre uyumlu olmayan içerikler, hesabınızın neye hizmet ettiğine yönelik anlaşmazlığa yol açar. Haniel media ailesi olarak biz sizlere, profesyonel bir sosyal medya danışmanlığı yaparak, Sosyal medya hesaplarınızı hedef kitlenize uygun olacak şekilde yönlendiriyoruz. Sosyal medya uzmanları tarafından yapılan yönlendirmelerle birlikte, Hedef kitleniz sosyal medya hesaplarınızda neye hizmet ettiğinizi anlayacaklardır. Bizlerin kontrolünde yapacağınız kaliteli paylaşımlar ile birlikte hesaplarınız güven verici olacağı için hedef kitlenizin tercih edeceği ilk seçenek siz olacaksınız.

Sosyal Medya Reklamcılığı

İçerik üretimlerinin yanı sıra, Sosyal mecralar üzerinde verdiğimiz profesyonel reklam çalışmaları sayesinde, reklamınız hedef kitlenizin sosyal medya hesaplarında karşısına çıkacaktır. Sosyal medya reklamcılığı sizlere birçok anlamda avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajların arasında, düşük bütçe ile hedef kitlenize daha kısa sürede ulaştırmak, Markanızın bilinirliğini artırmak, Sosyal medyadaki hesaplarınızın etkileşimini yükseltmek ve reklamlarınızın analizlerini yaparak, hedef kitlenize daha kolay bir şekilde ulaşmak gibi avantajları sizlere sağlıyoruz. Sosyal medya reklam fiyatları, Sosyal medya reklam ajanslarına göre farklılık gösterebilir fakat genel medya üzerinde yapılan reklam fiyatlarına göre bütçenize daha uygun olacaktır. Sosyal medya reklam modelleri arasında; Daha fazla potansiyel müşteri edinerek sosyal medya üzerindeki gönderilerinizi öne çıkarmak, Sayfanızın tanıtımını veya işletmenizin yerel tanıtımını yapmak ve internet sitesi ziyaretçilerinizi artırarak daha fazla mesaj almanızı sağlıyoruz.

Sosyal Medya Hizmetlerimiz

Haniel media ailesi olarak, yapmakta olduğumuz sosyal medya hizmetleri arasında; Facebook’un reklam modelleri içerisinde yer alan Etkileşim reklamları, Potansiyel müşteri reklamı ve tıklanma reklamları yer alıyor. Tüm bu reklam modellerini sosyal medya yönetimiyle ele alarak sizlerin markanızın bilinirliğini artırmayı hedefliyoruz. YouTube reklamları ise, Sosyal medya reklamcılığı arasında önemli bir yer edinmektedir. Size özel yaptığımız içeriklerin, Youtube uygulaması üzerinde yer almasını sağlayarak reklamlarınızı yüksek hedef kitlelerinize ulaştırıyoruz. YouTube yüksek kullanıcısı sayısı ile reklam alanında ön plandadır. Sosyal medya hizmetlerimizi detaylı olarak ele alırsak, aşağıda saydığımız maddeler gibi olacaktır.

  • Etkileşim Reklamları; Sosyal medya hesaplarınızın üzerinde hareketlenmelerin artması için yaptığımız çalışmalardır. Etkileşim reklamları ile videolarınızın görüntülenme sayılarını ve gönderilerinizin beğeni sayısını arttırmayı ve daha fazla hedef kitleniz tarafından görüntülenmenizi sağlayarak sayfanızı tanıtarak hedef kitlenizle iletişime geçmenizi sağlıyoruz. Hem kullanıcılara satış yapabilmeyi hem de sayfanızın etkileşimini hedefliyoruz, yükselen takipçileriniz ve etkileşimleriniz ile daha fazla müşteri edinebilirsiniz.

  • Potansiyel Müşteri Reklamları; Bu reklam türündeki amacımız sizlerin potansiyel müşterilerinizin bilgilerini toplamaktır. Potansiyel müşterilerinizin daha önce formlar üzerinden doldurmuş oldukları iletişim formları sayesinde, potansiyel müşterilerinizin iletişim bilgilerini alıp onlarla ürünlerinizi pazarlamaya yönelik direkt olarak iletişime geçebilirsiniz. Genellikle işletmelerin tercih ettiği bu sistem, diğer reklam türlerine göre daha net satışlar elde etmenize yarar. Reklamdan edindiğiniz müşteri bilgilerine daha cazip teklifler vererek satışlarınızı üst düzeye çıkarabilirsiniz.

  • Tıklanma Reklamları; Sosyal medya hesaplarınızın ya da web sitenizin tıklanma sayısını artırmaya yönelik yaptığımız reklam türüdür. Bu reklam tarzında uyguladığımız işlemde Sosyal medyanızın ya da Web sitenizin bağlantı linkini, etkileşimi yüksek hesaplarda paylaşım yaptırarak tıklanmanızı sağlıyoruz. Tıklanma reklamlarında tıklanma bağlantınızla birlikte, profesyonel bir reklam yapılması önemlidir. Çünkü yapılan reklamınız iyi olursa, hedef kitlenizin hiç düşünmeden bağlantıya tıklamasına neden olacaktır.

  • Piksel Çalışmaları; Dijital pazarlama alanında daha çok kullanılan Facebook ve İnstagram uygulamalarında yaptığımız piksel çalışmaları ile birlikte, reklamlarınızdan daha iyi geri dönüşüm almanızı sağlıyoruz. Facebook üzerinden aldığımız Pixel kodlarını, Web sitenizin header bölümünün içerisine gömülerek bağlantı kurulur. Hedef kitleniz, Google üzerinde bir web sayfasına tıkladığında, daha sonra sosyal medya’ya girdiklerinde sosyal medya üzerinden reklamlarınızı çıkartmasını sağlıyoruz.

  • YouTube Reklamları; Sosyal medya platformları arasında Youtube, etkileşimi en yüksek uygulama olduğu için burada yapılan reklamda atılan adımlar önemlidir. Youtube üzerinde size özel içerik oluşturarak, daha fazla hedef kitleye ulaşmanızı sağlıyoruz.

Sosyal medya reklamları, reklamı yapılan alana göre isimlendirilmektedir, bu doğrultuda Sosyal medya reklamlarını 4 türe ayırıyoruz bunlar; İnstagram reklamları, Facebook reklamları, Twitter reklamları ve Youtube reklamlarıdır.

Facebook’un meta toplu olay ölçümü ve SKAdNetwork’ü, reklamlarınızı ve değerlendirme raporlarınızı, İOS 14.5 ve sonraki sürümleri içeren cihazların kullanıcılarından alınan verilerle web site ve uygulama üzerindeki hareketlerini ölçmeyi sağlayan sistemdir. Telefon cihazları arasından en yüksek kullanıcı sayısına sahip olan İOS işletim sistemi sayesinde hedef kitleniz açısından ihtiyacınız olan en doğru raporlara ulaşırsınız. Tüm bu aşamalarla birlikte, kaliteli ve etkili bir şekilde sosyal medyada reklam nasıl yapılır sorularına yanıt bularak çalışıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi nedir? sorusuna, sosyal medya hesaplarınızın nasıl kullanılması gerektiğini ve bu hesaplarınızı en iyi şekilde kullanmak için nasıl bir yol izlenilmesi gerektiğiyle ilgili sosyal medya uzmanları tarafından yapılan yönlendirmeler olarak cevaplayabiliriz. Bu yönlendirmelerle birlikte sosyal medya danışmanlığı hizmetimizi sürdürerek, Sosyal medya hesaplarınızın büyümesini amaçlıyoruz.

Sosyal medya yönetimi yapılırken, İçeriklerinizin kalitesini kontrol ederek ve sosyal mecra kullanıcılarının en çok aktif olduğu zaman diliminde içeriklerinizin paylaşılmasına özen gösteriyoruz. Çünkü doğru zamanda yapılan doğru paylaşımlar, hedef kitlenizin dikkatini çekerek beğeni ve takipçi sayınızı arttırmasını sağlar. Sosyal medya uzmanı instagram, Twitter ve facebook gibi mecralarda yönetimi oluştururken yukarıda saydığımız kriterlere önem gösterir. Bu anlamda Sosyal medya yönetimi fiyat ve performans açısından sizlere avantaj sağlamaktadır.


Sosyal Medya Yönetimini Nasıl Yapıyoruz?

Sosyal medya yönetimine başlarken, Öncelikle hedef kitlenizi belirliyoruz. Hedef kitlenizin; yaş aralıkları, cinsiyeti ve ilgi alanları gibi özellikleri bilinmesi gerekir. Hedef kitlenizle ilgili bilgi almak için anketler düzenleyebilir, ve anketlerden çıkan sonuçlara göre özel günlerde yapılan çekilişlerle birlikte hedef kitlenizi kendinize çekebilirsiniz.

Sosyal medya yönetimimizde bir sonraki uyguladığımız adım, İçeriklerinizi düzenleme ve doğru içeriklerin paylaşılmasını sağlamaktır. Kaliteli ve özgün içerikli yapılan paylaşımlar ile, hedef kitlenizin daha çok ilgisini çekerek rakiplerinizden farkınızı ortaya koyarsınız. Rakip analizini yaparak, rakiplerinizin sosyal mecralardaki konumunu takip ediyoruz ve yaptıkları içerikleri, reklamları analiz ederek onlardan daha dikkat çekici gönderiler paylaşmanızı sağlıyoruz.

Kurumsal sosyal medya yönetimi ise, kurumunuzun verdiği hizmetleri ön plana çıkararak satışlarınızı artırmaya yönelik faaliyetler yapıyoruz. Kurumsal kimliğinizin ön plana çıkması açısından bu önemli bir hizmettir. Vermiş olduğumuz tüm bu bilgiler, sosyal medya danışmanlığı nedir sorusuna da cevap oluştururken, Kurumsal sosyal medya yönetimi alanında Kurumunuzu en iyi şekilde nasıl temsil ettiğimiz hakkında sizleri bilgilendiriyoruz.

Sosyal medya kullanıcılarının arasında hesaplarını iyi amaçlı kullananlar olduğu gibi, kötü amaçlı kullananlarda vardır. Bu anlamda hesaplarınızın yönetimi için, en doğru sosyal medya reklam ajanslarını bulmalısınız. Hesap bilgilerinizi yöneten kişinin güvenilir olduğuna dikkat etmezseniz, kötü niyetli kişiler hesap bilgilerinizi ele geçirerek Sosyal medya hesaplarınızı kötü amaçlı kullanabilirler. Biz sosyal medya yönetiminizidevralırken, hesabınızın güvenliğini de ele alarak yaptığımız güvenlik aşamaları sayesinde hesabınızı güvenle kullanmanızı sağlıyoruz.

Son zamanlarda sosyal medya kullanıcılarının hesap bilgilerinin çalınması gibi durumlar arttığı için, biz bu konuda önlem alarak, hesabınızın başkası tarafından ele geçirilmesine müsaade etmiyoruz. Ayrıca, hesabınızı güvende tutmak için uygulamanız gereken adımları sizlerle paylaşırken bu konuda bilinçlenmenizi sağlıyoruz. Böylece, biz sosyal medya yönetiminizi yaparken hesaplarınızı güvenle kullanabileceksiniz. Sosyal medya hesaplarınızı güvende tutmak için yapmanız gereken en önemli adım, Sizi kandırmaya yönelik gelen mesajlarda ki hiçbir bağlantı linklerine tıklamayın. Linklere tıkladığınız zaman hesap bilgilerinizi karşı tarafa yönlendirmiş olursunuz. Bu konuda dikkatli davranarak, Sosyal medya üzerinden tanımadığınız kişiler tarafından gelen mesajlara karşı tedbirli olmanız bu aşamada önemlidir.

Neden Haniel Media?

Haniel media yeni nesil dijital reklam ajansıyla, sizlerin Sosyal medya yönetiminizi devralırken, ve sosyal medyada reklamınızı oluştururken alabileceğiniz en yüksek verime ulaşabilmenizi hedefliyoruz. Facebook, Twitter ve İnstagram danışmanlığı yaparken, Hesaplarınızın kalitesini artırmaya ve hesaplarınızın güvenliğini oluşturmaya özen gösteriyoruz. Sosyal medya reklamlarında, sosyal medya danışmanınız olarak uyguladığımız kampanyalar ise aşağıda gibidir.

  • Bilinirlik; Marka bilinirliğinizi artırmaya yönelik yaptığımız kampanyadır, bu kampanyayla birlikte Reklamlarınızı ilgili kişilere gösteriyoruz.

  • Trafik; Web siteniz, uygulamalarınız ya da Facebook etkinliğiniz üzerinde trafikleri artırmayı sağlayarak hedef kitlenizi buraya yönlendiriyoruz. Bunun sayesinde sosyal medya hesaplarınıza ve web sitelerinize trafik çekebilirsiniz

  • Uygulama Tanıtımı; Mobil uygulamalar için geçerli bir platformdur. Trendyol, hepsiburada mobil oyunlar gibi yapılan uygulamalarınızı kullanacak kişileri bulmanızı sağlıyoruz.

  • Satışalr; Ürün veya hizmetlerinizin satışlarını sosyal medya üzerinden gerçekleştirerek, bu ürünlerinizi satın almaya en yatkın müşterileri buluyoruz.

Bu kampanyalarımızın yanında, Etkileşimlerinizi artırarak potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlıyoruz. Amacınıza en uygun kampanyayı seçerken ulaşmak istediğiniz hedefi gerçekleştiriyoruz. Sosyal medya sponsorluk reklamlarınızı oluştururken, basit adımlar uygulamayarak, Reklam yöneticisi üzerinden resmi bir şekilde doğru hedef kitlenizi belirleyerek, Profesyonel reklam çalışmanızı gerçekleştiriyoruz. Sosyal medya reklam fiyatlarımız ve Sosyal medya danışmanlığı fiyatları, uyguladığımız reklam tasarımlarına göre değişerek bütçenize uygun olacaktır. Ekibimizdeki Sosyal medya danışmanları ile birlikte, sizler için var gücümüzle çalışıyoruz.

Sosyal medya çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Markanıza özel teklifler almak satış temsilcimiz ile iletişime geçerek hızlı teklif almak için tıklayınız. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek destek olabilir ve gündem hakkında bilgi alabilirsiniz.

İnstagram; @haniel.media Facebook; @haniel.media.social