Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama


 

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital Pazarlamanın Gücünü Hissedin. Satışlarınızı Arttırın.

İşletmelerin sıklıkla merak ettiği dijital pazarlama nedir ve dijital marketing nedir? Sorusu, şirketlerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Dijital dünyanın öneminin artmasıyla birlikte, şirketler pazarlamalarını dijitale dönüştürmek isterken bunu nasıl yapacaklarına yönelik araştırma içerisine giriyorlar.

Makalenin devamında Haniel media ailesi olarak, Dijital pazarlama konusunda yaptığımız hizmetleri açıklarken, kaliteli bir dijital pazarlama nedir ve nasıl olur? sorusunun cevabını öğreneceksiniz.


Dijital pazarlama, web siteleri, e ticaret, sosyal medya, mobil uygulamaları ve arama motorları gibi dijital platformların üzerinden herhangi bir hizmet, ürün veya şirketin reklamını yaparak satışının ve pazarlamasının gerçekleştirilmesidir.

Dijital pazarlama, bir ürün, hizmet ya da şirket için yapılan pazarlama süreçlerinin dijital ortamda oluşturulmasını kapsamaktadır.


Dijital platformlarının öneminin artmasıyla birlikte internet, hayatımızın bir parçası haline geldi. İnternet kullanıcılarının artması ve insanların işlerinin çoğunu internet üzerinden gerçekleştirmesi, pazarlamanın da dijital ortama taşınmasını gerekli kılıyor. Dijital pazarlama ve satış birbiriyle bağlantılı olduğu için satışlarınızın artmasına yönelik etkin bir pazarlama yöntemidir.

Ürün veya hizmetlerin reklamının ve pazarlamasının dijital medya ortamında yapılmasına ve müşterilerinizin reklamlarınıza dijital medya üzerinde ulaşıp satın alma işlemlerini gerçekleştirmesine dijital pazarlama denmektedir. Müşterileriniz dijital platformları sayesinde reklamlarınızı ve hizmetlerinizi görüntüleyerek ihtiyaç duydukları ürünlere ve hizmetlere internet üzerinden kolayca ulaşabileceklerdir.

Dijital pazarlamadan önce pazarlamanın açılımını yapacak olursak, bir ürünün hedef kitleye ulaştırılıp satışların yapılmasının sağlanması için yapılan faaliyetlerin tümüdür.


Dijital pazarlama, web siteleri, e ticaret, sosyal medya, mobil uygulamaları ve arama motorları gibi dijital platformların üzerinden herhangi bir hizmet, ürün veya şirketin reklamını yaparak satışının ve pazarlamasının gerçekleştirilmesidir.

Dijital pazarlama, bir ürün, hizmet ya da şirket için yapılan pazarlama süreçlerinin dijital ortamda oluşturulmasını kapsamaktadır.


Her bir ürün, hizmet ya da şirketin mutlaka pazarlamaya ihtiyacı vardır. Pazarlaması yapılmayan hiçbir ürün ya da hizmetten verimli bir sonuç elde edemezsiniz. Sizde ürününüz, yapmış olduğunuz hizmet ya da şirketinizle birlikte kazancınızı artırarak emeğinizin karşılığını en iyi şekilde almak istiyorsanız dijital pazarlamaya mutlaka ihtiyacınız var demektir. Biz, etkili dijital pazarlama konusunda en iyi sonucu elde edebilmeniz için var gücümüzle çalışıyoruz.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Hizmeti

Dijital pazarlama danışmanlığı nedir sorusuna yanıt verecek olursak, dijital pazarlama ajansı tarafından sizler için sunulan hizmetlerdir. Dijital pazarlama uzmanı, Sizler için en etkili yöntemleri oluşturarak bunları yürütmektedirler. Pazarlama açısından sizlerin danışmanlığını yaparak, neye ihtiyaç duyduğunuzu anlarız ve bu ihtiyaçlarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlayarak, satışlarınızın artmasına yardımcı oluruz. Bununla birlikte sizlerin müşterilerinizin güvenini sağlamanıza yardımcı olarak, müşteri memnuniyetini elde etmenizi sağlıyoruz.

Dijital pazarlama danışmanlığı ile ilgili vermiş olduğumuz hizmetler arasında aşağıdaki başlıkları kapsamaktadır.

  • Ürününüz için kampanya oluşturarak bu kampanyayı yürütüyoruz. Ürünlerinizin bir çok kişiye ulaşması için ve satışlarınızın artması için size özel olarak oluşturduğumuz stratejiyle sizi en iyi konuma ulaştırmak için kampanyanızın planlanmasını yaparak bunları gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız bu kampanyalarla müşterilerinizi ve hedef kitlenizi memnun ederek sizlerin müdavimi olmasını amaçlıyoruz.

  • Ürününüzü pazarlamak için reklam metin yazarlığınızı oluşturarak size özel içerikler hazırlıyoruz. Yaratıcı ve ilgi çekici bir şekilde oluşturduğumuz bu içerikler sayesinde kaliteli bir reklam ortaya çıkartıyoruz. Reklam metin yazarlığınızı oluştururken müşterilerinizin ürününüze sahip olmasıyla birlikte karşılaşacağı olumlu yönleri ele alıyoruz. Bu sayede müşterileriniz ürününüzü satın almak isteyecektir.

  • Dijital pazarlamada ki sonraki aşama da, grafik tasarımcılarımız tarafından reklamınız için görseller oluşturuyoruz. Görsellerin, göze hitap etmesi ve etkileyici olması, reklamın ve pazarlamanın başarılı olması açısından önemlidir.

  • Eğer mevcut bir web siteniz var ise ve bu web sitenizin alt yapısı seo çalışmasına uyumlu değilse web sitenizi seo çalışmasına yönelik uyumlu hale getiriyoruz. Eğer web sitenizin alt yapısı hiçbir şeye uyumlu olmayacak düzeyde ise, altyapısını silip yeniden kuruyoruz. Bütün sistemi kaldırarak yeniden yapılandırıyoruz. Eğer bir web siteniz yok ise, altyapısı ve içeriği ile güçlü ve kaliteli bir web sitesini sizler için oluşturuyoruz. Dijital pazarlamanın en önemli adımı olan internet sitesini sizlere sunduğumuz zaman, ürününüz en iyi şekilde pazarlanmış olacak ve sizler de bunun keyfini çıkartacaksınız.

  • Pazarlama kampanyalarının gidişatını kontrol ederek, olumsuz bir durum yaşanırsa anında müdahale ediyoruz. Oluşturduğumuz kampanyayı yeniden revize ederek sizler için bu kampanyaları uygun hale getiriyoruz.

  • Sosyal mecrada ki bütün reklam çalışmalarınızı devralarak, reklam çalışmalarınızı yönetiyoruz. Sosyal medyada ki paylaşımlarınızı

  • Kurumsal basın çalışması yaparak, reklamlarınızın basın mecralarında yer almasını sağlayarak, daha fazla hedef kitlelerine ulaşmanızı sağlıyoruz. DA ve PA seviyeleri yüksek olan web sitelerinde Kaliteli bir şekilde makale ve içeriklerinizi yayınlarız. İşinize yarayacak bütün çalışmaları yaparak, sizler için oluşturduğumuz pazarlama kampanyalarına karşı trafik ve akış gelmesini sağlıyoruz.

Yukarıda saydığımız hizmetler sayesinde, dijital pazarlamanızı tamamlayarak, devamlı işlevsel haline gelmesini sağlıyoruz.

Dijital Pazarlama Stratejilerimiz

Dijital pazarlama çalışmalarını yürütürken oluşturduğumuz stratejileri, pazarlama çalışmalarının tümünü kapsamaktadır. Ürünün doğru bir şekilde pazarlanması, yapılan pazarlamanın etkili olması açısından önemlidir. Dijital pazarlama stratejileri nelerdir sorusuna cevap verecek olursak, aşağıdaki maddelerde saydığımız hizmetleri örnek gösterebiliriz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motoru optimizasyonu (SEO), dijital pazarlamanın en temel öğelerinden biridir. Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması ve arama motorları tarafından en iyi şekilde algılanmasını sağlamaya yönelik yapılan çalışmalardır. Seo çalışmasında ki amaç, web sitenizin üzerindeki trafiği artırarak fazla tıklanmasını sağlamaktır.

Web sitenizi, seo çalışmasına uyumlu hale getirerek, arama motoru kurallarını uygularız. Böylece web sitenizi arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlarız. Markanızın bilinirliğini artırmak açısından oldukça önemli bir işlemdir. Bu önemli işlemler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İçerik Üretme

İçerik pazarlaması, müşteri kazanmanız için satışınızı artırmaya yönelik sizler için hazırlamış olduğumuz içeriklerdir. Bu içerikler arasında, SEO uyumlu makale gönderileri, sosyal medya gönderileri, videolar, podcast’ler ve blog şeklinde olabilir. Pazarlamanızın olumlu sonuç alabilmesi için, yapmış olduğumuz bu içerikleri müşterilerin satın almasına yönelik pazarlayıcı bir dille oluşturuyoruz.

Müşteri Portalı

Müşteri portalı servis sağlayıcıları sayesinde müşterileriniz ile olan iletişimi takip ederek çeşitli aksiyonları görüntüleyebiliyoruz. Müşterilerinizin şikayet ve dileklerini görüntüleyerek, olumsuz bir duruma yol açılmadan önce müdahale edebiliyoruz. Buradaki amacımız, müşteri memnuniyetinizi sağlamaktır.

Sosyal Medya Pazarlaması

İnstagram, Twitter, facebook ve linkedin gibi sosyal medya platformları üzerinde ürünlerinizin tanıtımı yapılacak bir şekilde içeriklerinizi oluşturarak, paylaşımlarınızı kontrol ediyoruz.

Sosyal medya platformları üzerinde, marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı artırmak için sosyal medya pazarlaması etkili bir çalışmadır. İnternet dünyasında önemli bir rol oynayan sosyal medya, tanıtım ve pazarlama açısından önemli bir faktördür. Etkili ve doğru bir şekilde hazırlanan bu içerikler sayesinde, farkınızı ortaya koyarak hedef kitlenize karşı olumlu bir izlenim yaratırsınız. Sosyal medya yönetimi sektörünüze göre uzun soluklar gerektirebilir bunun için işinde profesyonel ekibin çalışması önemlidir, sosyal medya pazarlaması her zaman önemli bir husustur.

Video Pazarlaması

Hedef kitlenize karşı etkileşim oluşturmak ve bilinirliğinizi artırmak için hazırlanan videolardır. Bu videolar reklamınızı oluşturarak bilgilendirici, eğlendirici ve dikkat çekici olmalıdır. Hedef kitlenizin dikkatini üzerine çeken ve izleyicide satın almaya yönelik istek uyandıracak biçimde hazırladığımız bu videoları dijital platformlar üzerinden paylaşımlar yaparak pazarlamanızın önemli kısmını oluşturmuş oluruz. İlgi çekici hareketli görsel tasarımlar, animasyon ve müzikle birlikte videonuzu hazırlayarak görüntüleme sayısını artırmayı hedefliyoruz.

İnternet ortamında paylaşılan bu videoları görüntüleyecek olan hedef kitleniz, ürününüz ve markanız hakkında hızlıca bilgi sahibi olur. Video pazarlama ile markanızı daha fazla akılda kalıcı hale getirebilir, unutulması zor efektler ve seslendirmeler ile sloganlarla markanızın hedef kitlenizle doğrudan bağlantı kurmasını sağlayabilirsiniz. Video pazarlama, prodüksiyon ekibi tarafından özenle ve kreatif olarak hazırlanır prodüksiyon aşamaları ve işlermleri hakkında daha fazla bilgiye ulabilirsiniz...

E-Posta Pazarlaması