Grafik Tasarım

Grafik Tasarım Nedir?

Haniel Media olarak Grafik tasarıma önem vermekteyiz. Peki, ama neden?

Haniel media ailesi olarak grafik tasarımlarınızı oluştururken, şirketinizin veya herhangi bir ürününüzün tanıtımını görsel yollarla aktarıyoruz. Bir şirketin logosu, Broşürü, katalogları, tabela tasarımlarını ve benzeri grafik çalışmaları yaparak sizlerin kurumsal kimliğini oluşturuyoruz. En ünlü şirketlerin logolarını her zaman hatırlarız. Örneğin Apple markası denildiği zaman herkesin aklında o bilindik elma logosu oluşuyor. Bu anlamda şirketler ile onların logoları birbirlerini çağrıştıracak şekilde uyumlu olmalılardır. Bir şirketin kurumsal kimliğini yansıtmayan, öylesine yapılmış logolar genelde dikkat çekmezler. Bu yüzden biz sizlerin logolarını tasarlarken, şirketinizin ya da ürününüzün neye hizmet ettiğini baz alarak kurumsal kimliğinize uygun olacak şekilde tasarlıyoruz.

Grafik tasarımcıları, web siteleri, kitaplar, dergiler, afişler, logo tasarımları vb. ürünlerin görsel tasarımlarını yaparlar. İyi bir grafik tasarımcı yaratıcı ve özgün olmalıdırlar, basit ve başkalarının logolarına benzeyen tasarımlar şirketinize karşı kötü bir izlenim oluşturur. Logo design üretimi ve logo oluşturma önemli bir adım olduğu için profesyonel bir ajanstan yardım almanız gerekir. Ücretsiz logo tasarım yapan uygulamalar olsa da burada her şeyi kendiniz üstlenmek zorunda kalırsınız ve bunun sonucunda ortaya iyi bir iş çıkmayabilir. Şirketiniz için grafik tasarımı oluşturmak istiyorsanız, freelance grafik tasarım çalışanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, Grafik tasarımının içeriği; sembol, simge, işaret, amblem ve logolardan oluşur. Grafik tasarımı açısından sizlere sunduğumuz hizmetler arasında; Kurumsal logo tasarımı, broşür tasarımı, tabela tasarımları, katalog tasarımı, billboard tasarımı ve kartvizit tasarımları yapıyoruz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı adından da anlaşılacağı üzere, firmanızın bütün özelliklerini barındıran, ve bulunduğu sektörde ki duruşunu yansıtan imajını temsil eden kavramdır. Kurumsal kimlik çalışması içerisinde kimliğin birçok ögesi bulunmaktadır. Fakat kurumsal kimliğinizi yansıtma aracı olarak, Grafik tasarımcıları ve reklam ajansları sizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışırlar.

Kurumsal kimlik tasarımı nedir sorusuna yanıt verecek olursak, Kurumsal kimlik oluşumu için öncelikle bir kurumsal logo tasarımı, kartvizit, web sitesi tasarımı gibi çalışmalara ihtiyaç vardır. Kurumsal kimliğin ön plana çıkması için yapılan tüm grafik tasarımı çalışmaları, şirketinizin reklamı ve tanıtımı için önem arz ediyor.

Kurumsal kimlik kılavuzu, markanızın vizyonuna, geçmişine ve kişiliğine ilişkin bilgileri içerir ve grafik tasarım çalışmaları yaparken bu kılavuzun içerisinde ki rehber sayesinde iyi bir tasarım oluşması için yönergeler verir. Kurumsal kimlik mockup çalışmasında yaptığımız modellemeleri sizin seçmenizi sağlayarak tasarımların zevkinize uygun olmasını sağlıyoruz.

Kurumsal kimlik tasarımı fiyatları, reklam ajanslarına göre ve yapılan işlemlere göre farklılık gösterilse de amacına değecek bir bütçe olduğunu söyleyebiliriz. Size sunacağımız hizmetler karşısında ayıracağınız bütçe, yaptığımız kaliteli çalışmalar sayesinde kazancınızın ikiye katlaması açısından iyi bir yatırım olacaktır. En önemli şirketlerin yaptığı kurumsal kimlik örnekleri de bunların göstergesidir.

Eğer kurumsal bir şirketiniz varsa kurumsal kimlik çalışmaları, şirketiniz için yapmanız gereken en önemli unsurdur. Kurumsal kimlik çalışması yapılmamış ve grafik tasarım çalışmalarıyla birlikte varlığını belli etmeyen şirketler geri planda kalacaktır bu nedenle şirketinizi üst seviyeye taşımak istiyorsanız, haniel media reklam ajansınız olarak şirketiniz için gereken en önemli çalışmaları yapıyoruz.

Logo Tasarımı

Logo tasarımları, bir şirketin, ürün veya hizmetlerin görsel imzalarıdır. Logo oluşturmak için yapılan görsel tasarımlara da logo tasarımı denir. En iyi logo tasarımları, sizleri kurumsal kimlik tasarımı açısından en iyi ifade eden tasarımlardır. Logo yapımı aşamasında sizlerin kurumsal kimliğinizi, ürün ya da hizmetiniz konusunda gerekli bilgileri edinerek, bu bilgiler eşliğinde size özel, sizleri en iyi yansıtacak şekilde tasarımlar yapmaya özen gösteriyoruz. Marka logo tasarım çalışmalarında logo fiyatları yapılan işlemlere göre değişiklik gösterse de bütçenize uygun kaliteli bir hizmeti sizlere sunuyoruz.

Logo tasarımı nasıl yapılır sorusuna cevap olarak, aşağıda belirttiğimiz yolları izliyoruz;

  • MARKA KİMLİĞİNİZİ TANIMLIYORUZ: Yukarıda bahsettiğimiz gibi yapılacak logo da; şirketiniz, ürün ya da hizmet açısından ne gibi özellikleri barındırıyorsa genel bilgiler aktarılır. Kurumsal kimliğinizi tanımlamak açısından ayrıntılı bilgi edinmek bu açıdan önemlidir. Marka kimliğinizi tanımladıktan sonra, sıradaki aşamaya geçiyoruz.

  • LOGO STİLİNİZİ BELİRLİYORUZ: Bir logo, çok çeşitli görsel stilleri barındırabilmektedir. Logonuzda yapılacak olan yazı stillerini, marka kimliğinize göre ve yaratıcılığımızla oluşturuyoruz. Örneğin, markanız klasik ise, daha sade renk şemalarını tercih ediyoruz. Minimaliz bir markanız varsa, daha modern bir tasarımı tercih ediyoruz. İddialı bir marka iseniz bu sefer daha soyut ve cesur tasarımlar gerçekleştiriyoruz. Yazı tipini ve puntosunu belirlemek bu aşama da önemlidir.

  • HANGİ FORMATTA LOGO TASARLAYACAĞIMIZI BELİRLİYORUZ: Logo tasarım türleri arasında; kelime, harf, monogram, soyut, sembol, amblem, kombinasyon, maskot ve dinamik yer alıyor. Logo tasarımına başlamadan önce, düz harften değişik simge kombinasyonlarına kadar marka kimliğinize uygun olacak şekilde ele alıyoruz. Logo tasarımda, kurumunuzun ismini yansıtan baş harfi ya da kelime olarak kullanılacağı gibi o isme uygun semboller de barındırılabilir.

  • RENK ŞEMASINA KARAR VERİYORUZ: Her bir rengin yansıttığı duygular vardır. Örneğin kırmızı, aşkı gücü ve tutkuyu simgelerken, yeşil rengi doğayı uyumu, sarı rengi ise mutluluğu neşeyi temsil eder. Bazı renklerde verdiğimiz örneklere bakacak olursak, kurumunuzun temsil ettiği enerjiye uygun bir renk şeması seçiyoruz.

  • BİR LOGO ŞEKLİ OLUŞTURUYORUZ: Logonuzun şemasını oluştururken, hangi şekilde kullanacağımızı seçiyoruz. Logonun soyut mu yoksa organik mi ya da hangi geometrik şekillerin kullanılacağının belirtilmesi önemli bir ayrıntı oluşturuyor. Logo da kullanılan şekilde farklı anlamlarda barındırabilir, logonuz için kullanacağımız şekli seçerken, yine kurumsal kimliğinizi dikkate alıyoruz.

Haniel media yeni nesil reklam ajansınız olarak, Logo hazırlama sürecimizi profesyonellikle gerçekleştiriyoruz. Bunun için de logo tasarım fiyatları arasından size özel olarak uygun tasarım fiyatları veriyoruz. İnternet ortamında Logo tasarım ücretsiz yapabileceğiniz platformlar bulunsa da, kurumsal kimliğiniz açısından bir grafik tasarımcı ile anlaşmanız daha iyi olacaktır. Çünkü Profesyonel logo tasarımı ancak iyi bir grafik tasarımcısının elinden çıkar.

Web Sitesi

Tasarımı

Web sitelerinizin içerisinde ki görsel tasarımları yaratıcı bir şekilde oluşturarak, web sitenizde ki kullanıcılarınızın site içerisinde aktif olmasını sağlıyoruz. Web sitenizin tasarımını profesyonelce oluştururken, hazır şablon kullanmayarak, sizlere özgün bir şekilde grafik tasarımı sunuyoruz. Hazır şablonların dijital pazarlamada yarattığı sorunlar ve müşteri etkileşimlerindeki benzerliklerin verdiği güvensizliklerden dolayı markanıza özel kurumsal kimliğinize uygun ve arama motorlarına tamamen optimizasyon edilmiş profesyonel web tasarım hizmeti sunmaktayız. Hizmetimiz ile ilgili detaylı bilgiyi web tasarım sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

GRAFİK TASARIMLA OLUŞTURDUĞUMUZ BASKILI MAATBA ÜRÜNLERİMİZ

Broşür

Tasarımı

Broşür, etkili tasarımı ile, bir hizmet ya da ürünün tanıtımını yapılan basılı malzemelerdir. El broşürü tasarlamada genel de tek veya üç kırımlı olarak kullanılarak kuşe kağıdının üzerinde basılır. Broşür içerisinde yaptığımız tasarımla birlikte, bir ürün ya da hizmet ile alakalı olumlu izlenim bırakarak harekete geçirmeyi hedefleriz. Bilgi, davet, organizasyon gibi konularda da broşür kullanılabilir. Haniel media ailesi olarak sizler için, deneyimli grafik tasarımcılarımız ile birlikte göze hitap edecek en iyi tasarımları oluşturmayı hedefliyoruz.


Tabela

Tasarımı

Tabela, firmaların kendilerini hem tüketicilerin arasında hem de ticari piyasada tanınmalarını sağlamak amacıyla yapılan tasarımlardır. İşletmelerin isimleri ve logolarıyla birlikte cam, ahşap, metal, plastik gibi düz yüzeylerin üzerinde baskı yaparak işletmelerin girişine kapısının üstüne görülür noktalara asılır. Eskiden tabelacılık el işi sanatçılığı gerektirse de artık günümüz de el işi yerine dijital ortamda grafik tasarımcılarına bırakmıştır.

Tabela tasarımı, işletmelerinizin kalitesini ortaya çıkartan önemli bir adım olduğu için işletmenize karşı iyi bir izlenim oluşturmak için tasarımlarınızı özenle hazırlıyoruz. Fiyat ve performans açısından bütçenize uygun olacak tabela tasarımlarımız, işletmeniz için bir ihtiyaç olacaktır. Tabela tasarımlarımız ile her zaman mockup örnekleri ve portfolyomuz ile yanınızdayız.


Kartvizit, kişileri ya da işletmeleri tanıtmak amacıyla bilgi içeren, küçük bir kartın üzerinde basılan görsel tasarımlardır.

Kartvizit içerisinde yer alması gereken önemli bilgiler arasında; Logo, isim ve unvan, şirket adı, slogan, iletişim bilgileri, web site bilgileri ve sosyal medya profilleri bulunmaktadır. Sizlerin kartvizit tasarımlarını oluştururken, önemli bilgileri eklemenin yanı sıra dikkat çekici bir tasarım ile birlikte çözünürlüğü yüksek tutarak yazıların okunaklı olmasını sağlıyoruz.

Kartvizit

Tasarımı

Cüzdan içerisinde sığacak boyutlarda oluşturulan kartvizitlerde; kuşe, Bristol ve tual kağıtları kullanılır. Kuşe kağıtları çift taraflı baskı yapabilme avantajı sayesinde en çok tercih edilen kağıt olurken, Tual kağıdının üzerinde pürüzlü ve kabartılı dokuları vardır.


E-Mail İmza Tasarımı

Sizlere özel yapılan imza tasarımları ile birlikte, web ortamında yaptığınız mail görüşmelerinin sonunda sizleri yansıtacak bir mail imzasıyla resmi görüşmelerinizin karşısında iyi bir izlenim bırakırsınız.


Şirketlerin ve firmaların, sunum yaparken, iş tekliflerini iletirken toplantı sırasında kullandıkları kartondan oluşan dosyalardır.

Cepli Dosya


Dergi

Yayıncılık sektörüyle uğraşan işletmeler için oluşturduğumuz bu hizmette, yaratıcı grafik tasarımlarıyla birlikte derginizi matbaamız da özenle basıyoruz.


Antetli kağıt, içerisinde şirketin logosu ve iletişim bilgilerinin de yer aldığı şirketinizin dış yazışmalarında kullanıldığı a4 kağıdı boyutunda resmi bir evraktır. Antetli kağıt, markanızı temsil edecek önemli bir araç olduğu için siz müşterilerimize özenle hazırlıyoruz. Antetli kağıtlarınızın yapısı sizi temsil edecek şekilde tasarlanır ve bu kağıtlarla görüşme yaptığınız kişiye karşı olumlu bir izlenim bırakır. Antetli kağıt ve zarflarınızın varlığı sizlerin resmi ve dinamik bir şirket olduğunu gösterecektir.

Antetli Kağıt ve Zarf Tasarımı


Fatura İrsaliye Tasarımı

Fatura ve irsaliye tasarımı; şirketinizin ürünlerinin sevkiyatı ile satış gerçekleştikten sonra oluşturulan faturanın tek belgede toplanmasına irsaliyeli fatura denir. Eğer ürün teslimatı yapan bir şirketiniz var ise, irsaliye tasarımınızın mutlaka olması gerekir. Şirketinizin fatura düzenini en iyi şekilde tasarlamak için çalışarak size en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz.


Katalog nedir sorusuna yanıt verecek olursak, firmanızın ürünlerini belirli sıraya göre sergileyip, bu ürünler hakkında bilgi içeren kitapçık türüdür. İyi bir katalog tasarımıyla ürünlerinizin müşterileriniz tarafından net bir şekilde anlaşılmasını sağlıyoruz.

Katalog


Promosyon Malzemeleri Tasarımı

Kişilerin, firmaların ya da kurumların kendilerini tanıtmak ve adını daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla, içinde logo ve şirket bilgilerinin bulunduğu küçük hediyelere promosyon ürünler denir. Promosyon malzemelerinin tasarımında logo kesin olarak eklenmelidir ve şirket bilgileri yer almalıdır. Hedef kitlenize verdiğiniz promosyonlarla yapılan jestler müşterileriniz de olumlu etki bırakır.

Promosyon malzemeleri tasarımlarımız arasında; Kalem, not defteri, Tarihli ajanda, organizerler, Usb bellek, duvar saati, Kupa bardak, Takvim, Karton çanta, Küp bloknot ve dik bloknot, Masa bayrakları, T-shirt, şapka, pantolon baskıları yer almaktadır. Matbaa alanında yapmış olduğumuz çalışmalar ve baskı ürünlerimiz hakkında bilgi almak için matbaa sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bu gibi grafik tasarımı kapsamında oluşturduğumuz hizmetlerle birlikte sizlerin kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde açığa çıkartıyoruz. Markanızın en önemli adımlarından biri olan grafik tasarım çalışmlarından detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.İşlemlerimiz hakkında size özel ve hızlı teklif alabilmek için teklif al sayfamızdan ulaşabilirsiniz.